relaxation-1388228_1280

Muzyka działa inspirująco na rozwój osobisty. O tej zasadzie przekonuje się coraz większe grono osób. Wystarczy zwrócić uwagę na artystów, malarzy i pisarzy, którzy natchnienia poszukują w różnorodnej muzyce. W przypadku braku weny zamykają się z pewnych pomieszczeniach i słuchają ulubionej muzyki. I właśnie dopiero wtedy przychodzą im do głowy świetne pomysły.
Inspiracyjne działanie muzyki to skuteczna i aktywna pomoc dla naszego umysłu. Każdy z nas ma cięższe dni i chwile, kiedy to brakuje nam motywacji do pracy i zapału do nauki. Swoje siły regenerujemy tylko wtedy, gdy wprowadzimy siebie w odpowiedni nastrój.
To, co wprawia nas w dobry nastrój i dodaje zapału to pewnego rodzaju „sztuka motywacji”. Należy dokładnie ocenić, co ma na nas tak dobry wpływ i później z tego korzystać. Badania na temat działania muzyki pokazują, że aż na 99% osób muzyka działa motywująco.
Oczywiście na takie osoby działają inne utwory, zaczynając od klasycznej, a kończąc na ciężkim rocku. Nie można więc stworzyć listy utworów motywujących, ponieważ na każdego z nas motywująco działa inny rodzaj muzyki. Zdarza się, że są to pojedyncze utwory, a innym razem całe albumy. One sprawiają, że również samokształcenie przychodzi nam o wiele łatwiej. Pomocne przy tym mogą okazać się dla nas jeszcze pewne grupy wsparcia, jak MasterMinds.

Muzyka w pracy

Coraz częściej zdarza się, że w większych biurach i zakładach pracy jest puszczana muzyka w tle. Dzięki temu pracownicy są jeszcze bardziej zmotywowani. Działa ona również na nich uspokajająco, dzięki czemu zwiększa ich efektywność i produktywność.
Inspiracyjne działanie muzyki widać w wielu marketach i poczekalniach. Odpowiednio dobrane utwory mają zachęcić klientów do dokonywania zakupów. Natomiast innym razem muzyka ma wprawić ich w dobry nastrój, aby skupili się nad wykonywaną pracą.
Wniosek: Muzyka równa się Motywacja. Oznacza to, że ma ona inspirujące działanie i przekonujemy się o tym szczególnie wtedy, gdy czytamy i pracujemy przy niej. Skoro ma na nas tak silne oddziaływanie, to jak jeszcze bardziej można z niej skorzystać? Warto, aby każdy z nas się o tym przekonał osobiście.
Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wyślij wiadomość, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Wysyłanie

© 2017 MASTERMINDS.PL

Site is created with ❤️ by Wojciech Laskowski

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Przejdź do paska narzędzi