masterminds.pl

 

masterminds.pl

Słowa mają ogromną siłę przekazu i przekonujemy się o tym również w domu bądź pracy, gdzie mamy do czynienia z tak zwanymi inspirującymi cytatami. To właśnie one pomagają nam w życiu od wielu lat. Zachęcają nas do wytrwałości, motywują do działania, a zarazem zachęcają do zrealizowania wyznaczonych celów. Sprawiają, że wzmacnia się nasz rozwój osobisty, efektywność i produktywność.
O sile takich cytatów wspomina również polskie przysłowie, które mówi: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”. Kiedy będziemy obracać się pośród pozytywnych i inspirujących cytatów, to zapewne łatwo będzie nam zadbać o dobre samopoczucie.
Motywujące działanie posiadają często dobrze napisane artykuły i książki. To zazwyczaj w nich pojawiają się odpowiednie znaki interpunkcyjne, wykrzykniki oraz treść pisana w pierwszej osobie. Dzięki temu siła przekazu okazuje się o wiele wyższa. Dłuższy tekst sprawi, że nasza siła motywacji będzie się coraz bardziej wzrastać. A po skończeniu całej książki bądź rozbudowanego artykuły będziemy pełni sił i energii do działania. Ale czy również tak inspirująco działają cytaty? Jak wpływają na nasze samokształcenie i rozwój?
Siła kilku wyrazów
Cytaty zwiększają poziom inspiracji, dzięki nim praca nad sobą jest o wiele łatwiejsza. Po przeczytaniu kilku cennych słów bądź jednego zdania czujemy się lepiej i nabieramy nowych sił do działania. Dlaczego tak się dzieje?
Siła cytatów tkwi w ubraniu odpowiednich słów, które oddziałują na nasze emocje, skłaniają do myślenia bądź zachęcają do konkretnych działań.
Przykłady: Już znane wypowiedzi znanych uczonych mogą zachęcać nas do nauki bądź podejmowania nowych wyzwań. Na przykład na osoby zainteresowane matematyką i fizyką może pozytywnie wpływać napis E=MC². Niejednokrotnie dzięki niemu mogą odczuć większy zapał i chęci do dalszej nauki.
Już w domu rodzinnym umieszczamy ciekawe cytaty na lodówce bądź w swoich pokojach, salonie. To takie cytaty, jak: „Wszystko Ci się uda”, „Nie poddawaj się, lecz walcz do końca”, „Przegrałeś walkę, ale nie przegrałeś wojny”, „Rodzina jest najważniejsza”.
Planer słów kluczowych to narzędzie przydatne do pozycjonowania stron internetowych. Dzięki niemu dowiadujemy się, że w wyszukiwarce Google takie słowo kluczowe, jak „motywujące cytaty”, wyświetla się około 1 mln wyników.
Tags:
4 komentarze
 1. Ladyflower123 12 miesięcy temu

  Ja uwielbiam przeglądać, czytać motywujące cytaty. Najbardziej lubię te zrobione ładnie graficznie.

 2. Ania 12 miesięcy temu

  Ja lubię poczytać takie cytaty, ale bardzo mnie drażnią jeśli są w formie plakatów czy napisów gdzieś w domu ;p Nie wiem dlaczego, ale wtedy wywołują u mnie zupełnie odwrotne uczucia ;p

 3. Ewa 12 miesięcy temu

  Bardziej od cytatów motywują mnie obrazy 🙂

 4. Narwany 12 miesięcy temu

  A mnie w cytatach najbardziej podoba się to, że można je dostosować do sytuacji w której właśnie jesteśmy 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wyślij wiadomość, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Wysyłanie

© 2017 MASTERMINDS.PL

Site is created with ❤️ by Wojciech Laskowski

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Przejdź do paska narzędzi