„Mastermind Group” to grupa wzajemnej stymulacji intelektualnej i wspólnego rozwiązywania problemów. Z jednej strony zapewnia wsparcie ze strony jej członków, którzy jak nikt rozumieją pola Twojej działalności. Z drugiej strony, zapewnia niezależność, bo członkowie grupy nie ingerują bezpośrednio w Twój biznes. Nie szkodzi, a pomaga. O pozytywnych skutkach jej działania łatwo się zresztą przekonać.
czytaj dalej
Grupa mastermind może spotykać się osobiście, przez telefon, oraz bardziej współcześnie online (korzystając Google+ Hangouts, Skype, itp.). Zalecamy w przerwie między spotkaniami uzupełniać grupowe forum na masterminds.pl
Staramy się specjalnie nie reklamować platformy Facebook (o tym będzie oddzielny artykuł), gdyż z Naszego doświadczenia jest to typowy rozpraszacz, jeśli chodzi o porozumiewanie się w grupie.
Ponieważ podstawą działalności każdej grupy jest ZAANGAŻOWANIE, szukaj od początku osób zmotywowanych, które są w stanie dać wartość danej grupie, oraz które będą konsekwentnie brały udział w spotkaniach.
Osoby, które:
• mają podobne cele (na przykład grupa dla samo-zatrudnionych,
autorów pierwszych książek, prezesów, inwestorów nieruchomości, lub po prostu grupa dla osób myślących o wejściu w świat biznesu)
• mają podobne umiejętności i sukcesy
• mają pragnienie i inspirację do tego, aby ten rok był niezwykły i wyjątkowy
• chcą być częścią drużyny, której dadzą wsparcie, otrzymując to samo w zamian
• chcą osiągnąć swoje cele, a nawet je rozwinąć
• są gotowi do tego aby ich pragnienia przeistoczyły się w pasję życia i pracy nad sobą, przełamując strach przed zmianą
Istnieją 4 główne zalety, które każdy pozna po dołączeniu do grupy Mastermind:
–    Możesz zasięgnąć opinii na temat możliwych kierunków działań, które będą połączone z twoją działalnością gospodarczą,
–    Twoi koledzy z grupy Mastermind mogą zaproponować Ci kierunki działań, o których nawet byś nie pomyślał,
–    Mastermind może okazać się twoim przełomem, jeśli chodzi i prowadzenie firmy,
–    Możesz użyć Mastermind jako głównego „sprawcę” egzekwowania odpowiedzialności
Nie tylko uzyskasz korzyści z zasięgania porad u innych. Zasadniczo możez prowadzić swoją firmę wokół Mastermind. Spotkania mogą być wykorzystywane do planowania zadań, które zostaną wykonane przed kolejną wizytą. No i oczywiście możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności z tych zadań przez swoich kolegów z grupy. Nie ma nic tak dobrego, jak złożyć komuś obietnicę, by potem zmobilizować się, zrobić to i dotrzymać słowa!
Moderatorem grupy Mastermind jest osoba, która prowadzi cały zespół podczas spotkań. Zadaniem tej osoby jest stworzenie zaufania i relacji pomiędzy członkami grupy, branie udziału w przepływie informacji pomiędzy uczestnikami, pomoc uczestnikom w utworzeniu mocnych celów oraz wzmocnienie grupowej odpowiedzialności wśród nich. Na spotkaniach grupy Mastermind moderator prowadzi grupę do głębszych poziomów dyskusji oraz rozwiązuje potencjalne problemy, które mogą pojawić się wśród członków grupy lub też zagrażają całemu przedsięwzięciu.
Należy pamiętać, że moderator grupy Mastermind nie jest tym samym czym instruktor.

Czy właśnie TY powinieneś być moderatorem?

Sukces lub porażka grupy jest bezpośrednio związana z umiejętności i wiedzą osoby prowadzącej. Znakomitą osobą jest ktoś, kto jest zdolny do prowadzenia doskonałych spotkań, trzymający całą odpowiedzialność grupy w ryzach, jak i również mogący uczestniczyć w burzy mózgów członków, aby znaleźć rozwiązanie na trudne problemy. Ta osoba na pewno wzmocni całą grupę. Jeśli chcesz utworzyć własną grupę, na pewno będziesz musiał stawić czoła wyżej wymienionym zadaniom i być liderem grupy.

Jak odpowiednio dobrać kandydatów ?

Zanim podejmiesz się zatrudnienia nowych kandydatów do swojej grupy, warto przeglądnąć ich profile, aby upewnić się, że będą pasować do istniejącej grupy a ich poziom zaangażowania jest wysoki. Z góry załóż ile osób powinna liczyć twoja grupa (zalecana ilość w zespole to od 4-6 osób) i tylko po jednomyślnej akceptacji całej grupy zaangażuj nowych członków.
  • Czy posiadasz osobistą i biznesową misję lub też masz sprecyzowaną wizję firmy?
  • Jakie są twoje trzyletnie cele?
  • Kiedy znajdziesz czas, aby uczestniczyć w spotkaniach grupy Mastermind?
  • Jak oceniłbyś swoje zaangażowanie w rozwoju swojej firmy i życiu prywatnym?
  • Dlaczego powinieneś zostać wybrany, aby uczestniczyć w spotkaniach grupy Mastermind?
Nawet w samym procesie wyboru osób do zespołu, możesz natknąć się na osoby które wydają się być zaangażowane, ale potem nie są aktywnymi uczestnikami, lub też osoby, która twierdzą, że są uczciwe, ale potem zawodzą zaufanie grupy. Bądź przygotowany na to aby poprosić ludzi, którzy nie utrzymują się w standardach zespołu, o opuszczenie grupy, jako że takie zachowanie jest szybko widoczne. I pamiętaj, że osoba „spowalniająca” obniży poziom energii i zabawy dla całego zespołu.

Trzy pytania, które rozruszają grupę Mastermind

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć grupę Mastermind, możesz zawsze posłużyć się podstawową strukturą. Jest ona zawsze pomocna.
Te trzy pytania zawsze gwarantują znakomity początek spotkań grup Mastermind.
Wraz z rozwojem twojej grupy, będziesz mógł dodać własny program i pytania, na które chcesz aby twoi uczestniczy odpowiadali. Jeżeli jednak nie wiesz od czego zacząć, jest to idealny początek:
1.    Nad czym teraz pracujesz? Jest to pytanie bardzo szerokie, na które każdy członek może odpowiedzieć jakkolwiek chce i podzielić się tym czym chce z grupą.
2.    Czego się nauczyłeś? Bardzo często członkowie grup mają takie same cele, a wnioski wyciągnięte przez jednego członka przynoszą korzyści całej grupie
3.    W jakiej dziedzinie potrzebujesz pomocy? To pytanie pomaga zniwelować napięcie
Pytania na początku spotkania kierowane do każdego z członków:
  1. Czy wykonałeś zadanie z poprzedniego tygodnia?
  2. Jaki masz problem, o czym chcesz porozmawiać?
Na koniec spotkania:
  1. Za co jesteś wdzięczny po dzisiejszym spotkaniu?
  2. Co planujesz na kolejny tydzień? („zadania domowe”)

KONTAKT

Wyślij wiadomość, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Wysyłanie

© 2017 MASTERMINDS.PL

Site is created with ❤️ by Wojciech Laskowski

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Przejdź do paska narzędzi